Grochów przyjazny dla mieszkańców i gości

Szpital Grochowski

508 0

Szpital Grochowski im. dr med. Rafała Masztaka

Szpital Grochowski im. dr med. Rafała Masztaka przy ulicy Grenadierów 51/59 to jeden z czterech szpitali w dzielnicy Praga Południe w Warszawie.
Początkowo, w latach 50. XX w, w budynku mieściły się szkoły Związków Zawodowych. W 1956 roku zaadoptowano pomieszczenia i w 1957 otworzono Szpital Grochowski. Jako pierwsze powstały oddziały: wewnętrzny, niemowlęcy, pediatria, neurologia i urologia.
Założono też pierwszą i najnowocześniejszą kardiologię w Warszawie z „R”-ką kardiologiczną, czyli oddziałem intensywnej opieki, dzięki któremu przedłużono i uratowano życie wielu ludziom.
Dyrektorem Szpitala został Rafał Masztak, a funkcję wicedyrektora (oraz w późniejszym okresie dyrektora) przez lata pełniła Maria Czarnecka.

Obecnie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ma 7 oddziałów:

– Izba Przyjęć (tel: (022) 87 11 233)
– I Oddział Chorób Wewnętrznych
– II Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii
– III Oddział Chorób Wewnętrznych
– Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
– Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii, gdzie znajduje się 10 stanowisk z separatką. Leczeni są tu chorzy w najcięższych stanach chorobowych z zaburzeniami oddechowymi, zatruciami i  urazami wielonarządowymi.
– Oddział Terapii i Rehabilitacji Neurologicznej.
W latach 2007-2013 oddziały były modernizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.

Przy placówce działa także Przychodnia Specjalistyczna, gdzie funkcjonują:
Poradnia Kardiologiczna
Poradnia Alergologiczna
Poradnia Chirurgii Ogólnej
Poradnia Leczenia Bólu
Poradnia Diabetologiczna
Poradnia Chirurgii Onkologicznej
Poradnia okulistyczna – bez kontraktu z NFZ
Rejestracja czynna jest w godz. 8.00 – 15.00.  (Telefon do każdej z poradni: http://www.grochowski.waw.pl/?q=poradnia)

Szpital Grochowski posiada także bogate zaplecze diagnostyczne. Pracownie szpitalne posiadają ofertę przeznaczoną zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla firm.

Poradnie Szpitala Grochowskiego:
Zakład Radiologii
Diagnostyczne Laboratorium Analityczne
Pracownia USG
Pracownia Endoskopowa
Pracownia Histopatologii i Cytodiagnostyki
Pracownia Hemodynamiki
Pracownia Tomografii Komputerowej
-Pracownia Badań Czynnościowych Przewodu Pokarmowego
-Pracownia Elektroencefalografii i Elektromiografii (EEG i EMG).

Szpital Grochowski na tle innych stołecznych placówek wyróżnia się przyjazną atmosferą i wykwalifikowanym personelem, czego potwierdzeniem mogą być opinie pacjentów:

Zostałam dokładnie przebadana dzięki czemu wykryto schorzenie zagrażające życiu. Przez cały czas opieka była na doskonałym poziomie, personel miły i uprzejmy, lekarze zawsze uśmiechnięci i cierpliwi.
Z wielkim szacunkiem i wdzięcznością za super opiekę i doskonały zabieg. Pawilon VIII doskonały, sala pooperacyjna – pełna profeska.
W dniu 19 listopada wszczepiono mężowi ICD dla ratowania mu życia. Mąż bardzo sobie chwali lekarza kardiologa i ogólnie oddział .Obsługa pielęgniarek profesjonalna.Poleca ten szpital.

Dyrektorem Szpitala Grochowskiego jest obecnie lek.med. Elżbieta Czempik.
Co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia dotyczące możliwości pracy, warto śledzić stronę internetową: http://www.grochowski.waw.pl.

Odpowiedz